Temprakon Yorgan

 

Space Foundation’dan (Uzay Vakfı) “Sertifikalı Uzay Teknolojisi” ödülü alan ilk Avrupa Şirketi 2000 yılında Danimarka’da Quilts of Denmark firmasında üretilmeye başlanan Temprakon uyku ürünleri NASA tarafından astronotların kıyafetlerinde kullanılan OUTLAST malzemesinden yapılmaktadır.

Dünyanın ilk aktif ısı kontrol özelliğine sahip bu marka kısa bir süre içerisinde sınıfının lideri olmayı başarmıştır. 5 Eylül 2003 de, sınırsız ısı düzenleme teknolojisi kullanarak TempraKON® tüylü yorgan ve yastıkları geliştirdiği için Amerikan Uzay Kurumu “The Space Organization” tarafından Quilts of Denmark’a prestijli bir sertifika verilmiştir.

Tüm TempraKON® ürünleri resmi “Sertifikalı Uzay Teknolojisi” mührünü kullanım lisansını almıştır. Tüm TempraKON® ürünleri Oeko-Tex ,astım alerji derneği ve NOMİTE tarafından sertifikalanmıştır. NOMITE Markası, üzerinde bu işaretin bulunduğu yatak malzemelerinin ev toz kenesi alerjisi çeken kişiler için uygun olduğunu tasdik eder.

TEMPRAKON yorganlar içinde bulundurduğu NASA tarafından özel olarak geliştirilen OUTLAST malzemesi sayesinde gece boyu vücut ısınızı dengeler. TEMPRAKON’ un en önemli özelliği olan aktif vücut ısısını kontrol etmesiyle ile kaz tüyünün özelliği olan nefes alması ve nemi transfer etmesi unsuru birleşince insanoğlu için kusursuz bir uyku ürünü ortaya çıkmış oldu. İçinde bulundurduğu tüyleri dünyanın en kaliteli ve pahalı kaz tüyü olan , -50 derece soğukluğa dayanıklı Sibirya kazının tüyleridir. Kumaşı ise dünyanın en kaliteli pamuğu olarak bilinen mısır kotonundan dokunmaktadır. Bütün TEMPRAKON ürünleri anti-alerjik kumaşa sahiptir.